Personel
Öğrenci Sayısı
Öğretmen Sayısı
Ders Sayısı

 

 

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Öğrenci Kayıtları Hakkında

Değerli öğrencilerimiz,

Fakültemize hoş geldiniz.

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Fakültemiz programlarına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri elektronik olarak E-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden 04 – 08 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bu adrese E-Devlet şifresi ile girerek, ‘E-Hizmetler’ sekmesinden açılacak sayfanın sonunda yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altındaki ‘Üniversite E-Kayıt’ sekmesinden kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

Bu şekilde kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerin Üniversitemize kayıtlarla ilgili olarak gelmelerine veya herhangi bir belge getirmelerine gerek yoktur. Ancak adayların, e-devlet üzerinden kayıt yaptıktan sonra  https://obs.ankara.edu.tr/preregistration/checkstudent adresinde yer alan “Öğrenci Bilgi Kayıt Formu”nu doldurmaları gerekmektedir.                              

Lise Mezuniyeti e-okul üzerinden teyit edilemeyen adayların bilgileri, YÖK veri tabanında bulunmadığından, E-Devlet üzerinden E-Kayıt işlemi yapılamamaktadır. 

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Öğrenci Kayıt Klavuzu için tıklayınız..

Tüm öğrencilerimiz için 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılında kayıt yenileme ve ders seçimi işlemleri 20-26 Eylül 2021 tarihleri arasında https://obs.ankara.edu.tr adresinden yapılacaktır. İnteraktif Ders Kayıt süreci ile ilgili tüm işlem ve duyurular için Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sayfasını http://oidb.ankara.edu.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

Başarılarla dolu bir Üniversite yaşamı geçirmenizi dileriz. 

Kayıt adresi:

Ankara Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanlık Ek Bina 

Ankara Üniversitesi Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi, 

Piri Reis Meydanı, Dögol Caddesi,

Emniyet Mahallesi, No:4/7, 06100,

Yenimahalle, ANKARA, 

 

0 (312) 600 0141

0 (312) 600 0133

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Please publish modules in offcanvas position.